![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2017/09/22140343_1437724779677123_330788832_o-300x147.jpg)
O πρόεδρος της Ακρόπολις Λέσχη Αρχιμαγείρων Αττικής κ. Κωνσταντίνος Μουζάκης, ο αντιπρόεδρος της Ακρόπολις Λέσχη Αρχιμαγείρων Αττικής κ. Ηλίας Ιωσηφέλης, η πρόεδρος junior μελών της Ακρόπολις Λέσχη Αρχιμαγείρων Αττικής δις Όλγα Νικολάου, και η γραμματεία Καμέλια παραβρέθηκαν στην έκθεση Πελοπόννησος EXPO 2017
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2017/09/22127187_1437724813010453_1037327457_n-1-233x300.jpg)
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2017/09/22155236_1437724993010435_572765598_n-300x188.jpg)
και συγκεκριμένα προσκεκλημένοι από την εταιρία με τα παραδοσιακά ζυμαρικά με διακριτικό τίτλο “Μωραϊτικα” στο Ναύπλιο Αργολίδας που παρουσίασαν γαστριμαργικές εκπλήξεις όπως:
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2017/09/22156737_1437912172991717_1624425934_n-249x300.jpg)
Γκόγκες παραδοσιακές με βούτυρο και μυζήθρα. Στριφταδια φρέσκα με απάκι , σαλτσα ντομάτας με βασιλικό και τριμμένη ξινομυζήθρα, Γκόγκες με πέστο βασιλικού , τοματινια γλασέ και flakes γραβιέρας,
Παπαρδέλες φρέσκιες με σαλτσα άγριων μανιταριών σύκο αποξηραμένο και κατικι.και πολλές άλλες συνταγές με θέμα τα παραδοσιακά προιόντα της περιοχής της Αργολίδας.
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2017/09/22127612_1437724749677126_1161867075_n-225x300.jpg)
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2017/09/22119078_1437724733010461_36588720_n-300x202.jpg)
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2017/09/22156782_1437724713010463_1678423410_n-300x229.jpg)