Ολοκληρώθηκε με Μεγάλη Επιτυχία η 10η ΕΞΠΟΤΡΟΦ Εκθεση Εξποτροφ – Expotrof Exhibition, με την Περιφέρεια Αττικής να διοργανώνει σε συνεργασία με την Acropolis Chef’s Club of Attica – Λέσχη Αρχιμαγείρων Αττικής Ακρόπολις μια ζωντανή μαγειρική επίδειξη στο Μαγειρεύουμε Ελλάδα.
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2024/04/Μαγειρεύουμε-Ελλάδα_πιάτο1_4.jpg)
Ευχαριστούμε θερμά όλους και ιδιαίτερα την Περιφέρεια Αττικής, Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνοτροφίας, Αλιείας, Αγροτικής Παραγωγής, τις εταιρείες που παρευρέθηκαν και φυσικά τα μέλη μας που ήταν τα εξής: Guest Αρχιμάγειρας κ. Νίκος Φιλιππίδης (μέλος του Δ.Σ. της ΛΑΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ – Ιδιοκτήτης του 2Chefs Gastronomy Catering), κ. Νίκος Μπακόλας, κ. Σπύρος Κωσταρέλος, κα Ιρμα Κέρι, κ. Κώστας Θεοδοσόπουλος, κα. Ελισάβετ Σαχιτζή, κ. Χρήστος Χατζηαναγνώστου.
Τα πιάτα που δημιουργήθηκαν ήταν τα εξής:
-ΓΙΟΥΒΑΡΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΛΑΒΡΑΚΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ ΑΥΓΟΛΕΜΟΝΟ
-ΧΟΙΡΙΝΟ ΦΙΛΕΤΟ ΜΕ ΑΜΠΕΛΟΦΥΛΛΑ ΓΕΜΙΣΤΟ ΜΕ ΚΕΦΑΛΟΤΥΡΙ ΚΡΕΜΑ ΚΑΡΟΤΟΥ ΣΠΑΡΑΓΓΙΑ ΚΑΙ ΠΕΤΙΜΕΖΙ