Η Σχολή Τουριστικής Εκπαίδευσης Αναβύσσου – ΣΤΕΑΝ του Υπουργείο Τουρισμού – Ministry of Tourism σε συνεργασία με την Acropolis Chef’s Club of Attica – Λέσχη Αρχιμαγείρων Αττικής Ακρόπολις ξεκίνησαν τα σεμινάρια για τους σπουδαστές #Μαγειρικής – #Ζαχαροπλαστικής.
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2023/03/337424269_520844680125100_2588997165265703372_n.jpg)
Το πρώτο σεμινάριο είχε θέμα #Μοναστηριακή_Κουζίνα από το Επίτιμο Μέλος της Acropolis Chef’s Club of Attica – Λέσχη Αρχιμαγείρων Αττικής Ακρόπολις, Πατερας Παρθενιος Pateras Parthenios.
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2023/03/337392416_1711962855887895_3813184553931326813_n.jpg)
Ευχαριστούμε θερμά την Διευθύντρια του ΙΕΚ Αναβύσσου κα Xara Kovoussi και όλους τους καθηγητές του ΙΕΚ για την άψογη συνεργασία.
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2023/03/337530163_259064203119004_6907173006209417983_n.jpg)
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2023/03/337564800_1159006728156692_6180757326506773098_n.jpg)
Συνεχίζουμε το δημιουργικό έργο …