Μια ξεχωριστή αλλά σημαντική ημερίδα ήταν γεγονός, και σημείωσε μεγάλη επιτυχία αν κρίνουμε απο τα συγχαρητήρια και τα χαμόγελα των προσκεκλημένων.
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2022/05/284525959_1016767985711370_945977458951203613_n.jpg)
Η ημερίδα είχε πολλές εκπλήξεις Φορέων όπως ο κ. Απόστολος Αποστολάκος διευθύνων σύμβουλο του ΟΚΑΑ, ο κ. Γιάννης Χατζηθεοδοσίου Πρόεδρος του Επαγγελματικού Επιμελητηρίου Αθηνών και τον Αντιπρόεδρο του Ε.Ε.Α. ο κ. Νικόλαος Γρέντζελος.
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2022/05/284148452_418512509860552_7888269302270241606_n.jpg)
Την Περιφέρεια Αττικής και εκ μέρους του Περιφερειάρχη κ. Γιώργο Πατούλη εκπροσώπησε ο κ. Σταύρος Βοϊδονικόλας εντεταλμένος Περιφερειακός Σύμβουλος για θέματα της Δ/νσης Αλιείας, Αγροτικής & Κτηνιατρικής Πολιτικής.
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2022/05/284871941_4687971464636808_2725594242509648846_n-1024x768.jpg)
Την παρουσίαση των θεμάτων της ημερίδας έγινε από τον κ. Στέλιο Μαστοράκο Σέφ και μέλος της Λέσχης Αρχιμαγείρων Αττικής Ακρόπολις & Διευθυντής της σχολής κρέατος MEAT PRO.
Την κατασκευή κρεατοπαρασκευασμάτων κατά την διάρκεια της παρουσίασης έκαναν ο κ. Νίκος Χρηστάκος καθηγητής της σχολής MEAT PRO και μέλος στην Λέσχη Αρχιμαγείρων Αττικής Ακρόπολις και ο Μιχάλης Τικέλλης φοιτητής ζωικής παραγωγής στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2022/05/283978468_380032007419963_2106768089992743328_n.jpg)
Την επιμέλεια στο μαγειρικό κομμάτι αλλά και με τις ιδιαίτερες γεύσεις πολλών διαφορετικών κρεατικών στο τέλος της ημερίδας είχε ο Κωνσταντίνος Μουζάκης πρόεδρος της Λέσχης Αρχιμαγείρων Αττικής-ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ με μία πολυμελή ομάδα μελών της λέσχης όπως ο κ. Παναγιώτης Τζίμας, ο κ. Λευτέρης Καραντάνης, ο κ. Κωνσταντίνος Θεοδωρόπουλος, η κα Ελισάβετ Σαχιτζή.
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2022/05/284071989_350861043802314_5000180849406430891_n-1.jpg)
Τέλος θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον Πρόεδρο & μέλος στην Λέσχη Αρχιμαγείρων Αττικής Ακρόπολις κ. Θ. Ρούσσο & Δ.Σ. της Ένωση Κρεοπωλών Αθηνών & Αττικής για την άψογη συνεργασία στην ημερίδα Butcher’s BBQ Day.
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2022/05/283880214_749593222721225_7623714588045213946_n.jpg)
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2022/05/284441628_719136946016994_9040711049376232674_n.jpg)
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2022/05/285262365_332828372369587_7628135578953556303_n-763x1024.jpg)
![](https://chefsclubofattica.com/wp-content/uploads/2022/05/284187968_1028134394490073_4908616244847533250_n-768x1024.jpg)